Hjem / Produkter / PU regnfrakke / Børnens PU regnfrakke

Børns regnjakke

Stilnummer: KBB1055
Produkt beskrivelse

Børns regnjakke Beskrivelse:

Vandtæt / vindtæt / reflekterende børns regnjakke , brugt til børn udendørs leg / vandreture, alle sømme blev svejset med gennemsigtigt PU-bånd, justerbar og aftagelig hætte, # 5 YKK kontrastfarve lynlås på Nylon på CF i regnjakken. Lynlåsfarve er den samme som snapfarve.


Børns regnjakke detaljer:

Alle materialer kan nå til Oeko-Tex 100 Standard.

Stof: 68% Polyester 32% PU, 190gsm, WP = 3000mm.
Størrelse: 74-80-86-92-98-104-110-116-128

Farve: Italiensk hav / lime / lilla vin / lys blå / lyserosa

Emballage: en pc en PE polybag, og 20 stk lagt i en karton, ca. 7 kg pr. Karton, Karton = 45x28x28cm


Størrelseskortet gjorde vi før til din reference:

Børns regnjakke / CM 74 80 86 92 98 104 110 116 128
Længde fra HPS374043464850525457
Skulder32,53333.53434,53535.53636,5
1/2 bryst323436384042444650
1/2 halvdel283032343638404245
Hem Højde222222222
ærmegab1717.51818.51919.52020.521
Ærme: 1 / 2shoulder + muffe434548515457606366
1/2 Bicep1515.51616,51717.51818.519
1/2 ærme åben77,257.57,7588.599.510
Nakke1616,51717.51818.51919.520
Forhals nedad5.5666.56.5777.57.5
Baghals ned1.51.51.51.522222
Kravehøjde5555.55.55.5666
Hættehøjde252525,52626,527282930
Hættebredde202020212121222223


Relateret historie om børns regnjakke:

Rukka er et velkendt brand i Europa. Og dette er den første børns regnjakke, vi gjorde for den. Men det placerede bare omkring tusind stykker hver ordre til denne børns regnjakke i de sidste år. I begyndelsen af dette år 2020 placerede den imidlertid pludselig fem tusind stykker i farverig italiensk hav og kalk. Det er virkelig en overraskelse, og jeg synes, denne børns regnjakke skulle sælges meget godt i disse to farver i sidste år.


Ofte stillede spørgsmål om Børns regnjakke:

Q: Hvad er MOQ for denne Børns regnjakke?

A: 1.000 stk pr. Farve. Hvis mængden er mindre end den, vil prisen være højere.


Spørgsmål: Kan stoffet nå Oeko-Tex 100 Standard?

A: Ja, du kan kontrollere certifikatet for Oeko-Tex 100 fra "Download".


Q: Kan du lave prøver som leveret design?

A: Prøver kan laves nøjagtigt i henhold til købers design og kan bestå testene.


Spørgsmål: Hvad bliver prøveudleveringstiden?
A1: I henhold til din designtegning. Prøven har brug for ca. 10 dage.

A2: Eksisterende prøvetid: 3-5 dage.


Spørgsmål: Hvor meget er prøveopladningen?

A: Denne slags børns regnjakkeprøver er gratis at få, men ekspressfragt betales af kunden.


Q: Har du QC-system?

A: Ja, det gør vi, vi har totalt 5 gange inspektion før forsendelse.


Spørgsmål: Hvornår er dit praktiske tidspunkt for køber at kontakte?

A: Vi har online-svarstjenester i 24 timer, så vi svarer når som helst efter kundens bekvemmelighed.


Q. Accepteret OEM-ordre?

A: Ja, vi har fuld erfaring med OEM- og ODM-ordrer.


Spørgsmål: Hvad er dine betalingsbetingelser?
A: Vores normale betalingsperiode er T / T. 30% depositum og 70% før levering til den første ordre, og med det langsigtede samarbejde vil vi gradvis slappe af 70% balancebetalingen.

Kontakter
  • Telefon: +86 158 3399 2359
  • Email: michael@puraincoat.com
  • Tilføje: Nr. 314, Hengshan Street, Yuanshi County, Shijiazhuang, Hebei, Kina 051130
Kom i kontakt med os
michael@puraincoat.com 18427162 michaelleeis

michaelleeis